Даниил Медведев

Медведев победи Зверев на старта в Лондон

Даниил Медведев победи Александър Зверев в два сета в заключителния турнир на АТР в Лондон. Двубоят завърши с победа на руснака над германеца с 6-3, 6-4 за 1 час и 29 минути. Сблъсъкът беше повторение на финала на Мастърса в Париж, който пак беше спечелен от Медведев, макар и след три сета.

Иначе Медведев реализира три пробива от девет възможности, а Зверев само един. Освен това германецът направи седем двойни грешки. В следващите мачове руснакът ще играе с Новак Джокович, а Зверев – с аржентинеца Диего Шварцман.

Това беше първа победа за Медведев въобще на Финалите на АТР. Преди година той загуби и трите си мача в Лондон. „Със сигурност играх по уверено и титлата в Париж помогна за това. В началото допусках повече грешки. Но също така направихме някои забележителни точки и играхме с много висок интензитет“, заяви победителят.

Първите шест гейма продължиха над 40 минути и в тях бяха разиграни общо 58 точки. Германецът страдаше от хроничните си проблеми при втори сервис. Той дори загуби втория гейм от 30-0 в своя полза, след като сбърка седем пъти поред на сервис. „Като цяло не беше добър мач за мен. Мисля, че след рестарта на сезона дори е между най-слабите“, коментира Зверев.