Даниил Медведев

Медведев победи Рубльов в австралийската жега

Даниил Медведев се класира за трети полуфинал в турнирите от Големия шлем в кариерата си. Той победи Андрей Рубльов със 7-5, 6-3, 6-2 в четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Руснакът стига за първи път до тази фаза в Мелбърн.

Двамата играха при много висока температура, като Медведев се справи по-добре с жегата. Рубльов изглеждаше на ръба на силите си след края на първия сет и нямаше сили да се противопостави. Той записа четвърта загуба от четири мача срещу този опонент. Двубоят продължи малко над два часа игра.

Финалистът от US Open 2019 допусна само един пробив в срещата, за да запише 19-и пореден успех на корта. Медведев завърши двубоя с 14 аса, 30 печеливши удара и 33 непредизвикани грешки. Той записа и 11-и последователен успех над съперник от Топ 10 в ранглистата. „Това беше един от най-добрите ми мачове напоследък. Направо беше невероятно как всичко се получаваше“, заяви руснакът.

Негов съперник в мача за място на финала ще бъде световният номер 2 Рафаел Надал или Стефанос Циципас.