Даниил Медведев
Снимка: twitter.com/DaniilMedwed

Медведев срещу Нори на финала в Лос Кабос

Шампионът Камерън Нори ще защитава титлата си от турнира в Лос Кабос срещу световния номер 1 Даниил Медведев. Това е 26-и финал в кариерата на руснака и четвърти през този сезон.

На полуфинала той се справи с Миомир Кецманович след 7-6(0), 6-1. В първия сет сърбинът поведе с 4-1 гейма след пробив, но лидерът в световната ранглиста бързо се върна в мача. Той докара нещата до тайбрек, където беше безгрешен.

Във втората част Медведев поведе с 3-0 и пречупи съпротивата на 38-годишния Кецманович. И затвори мача 87 минути игра.

Камерън Нори пък надигра Феликс Оже-Алиасим след 6-4, 3-6, 6-3. Победата е първа за Нори над канадеца. Оже-Алиасим заби 17 аса, но и това не му помогна. „Феликс ме победи последните четири пъти, така че наистина исках да му върна. Предишните пъти дори имах точки за спечелване на мача, но не ставаше. Постоянно ми мислех за тези неуспехи. Хич не беше лесно“, каза Нори.