Даниил Медведев
Снимка: twitter.com/AustralianOpen

Медведев е на полуфинал след знаменит обрат

Даниил Медведев постигна впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 сета и се класира за полуфиналите на Australian Open. Руснакът се справи с Феликс Оже-Алиасим след повече от четири часа и половина игра. Миналогодишният финалист спечели след 6-7(4), 3-6, 7-6(2), 7-5, 6-4. Той стана първият играч в тазгодишното издание на турнира, наваксал два сета пасив.

Негов съперник в следващия мач ще е Стефанос Циципас. По-рано днес Циципас победи лесно Яник Синер.

В тайбрека на третия сет мачът беше прекъснат за кратко заради дъжд. Оже-Алиасим игра силно, като дори имаше мачбол в десетия гейм на четвъртия сет, но не се възползва. Същото се случи и в последния сет. При 5-4 той имаше две точки за пробив, но не успя да изравни. И Медведев спечели с първия си мачбол.