Даниил Медведев

Медведев взе 17-а поредна победа, треньорът му си тръгна

Даниил Медведев достигна осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Той надделя, макар и трудно, над Филип Крайнович в пет сета – 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 6-0. Руснакът остана на корта малко над три часа.

В първия ден в Мелбърн без публика след обявения петдневен локдаун в щата Виктория, руснакът поведе след два пробива в откриващия сет. Във втория той проби в шестия гейм. Борбеният сърбин обаче показа дух и се върна в мача. Той направи по един пробив в третия и в четвъртия сет, за да вкара срещата в решителна пета част.

Там обаче Медведев не даде нито един гейм на Крайнович и се класира за осминафиналите. Победата е 17-ата поред за номер 4 в света. Той приключи с 15 аса и 52 уинъра при 44 непредизвикани грешки. В следващата фаза негов съперник ще бъде Маккензи Макдоналд. Американецът елиминира в три сета Лойд Харис от Южна Африка.

Руснакът обаче завърши мача без треньор. Жил Сервара си събра нещата и си тръгна при 4-1 за Крайнович в четвъртия сет. „Каза ми, че си е тръгнал, за да се успокоя. Каза, че е бил сигурен, че ще спечеля“, обясни Медведев. Той крещеше на руски, френски и английски и се оплака от камерата над главата, която му „пречила на сервиса“.

Каспер Рууд изравни постижение на баща си

Андрей Рубльов постигна чиста победа над испанския ветеран Фелисиано Лопес, за когото това бе рекордно 75-о участие в турнирите от Големия шлем. Рубльов ще играе с Каспер Рууд в спор за място на четвъртфиналите. Норвежецът надви молдовеца Раду Албот в четири сета. Каспер става едва вторият норвежец, стигнал четвърти кръг на турнир от Шлема. Първият е баща му Кристиан – през 1997-а пак в Мелбърн.

Освен Медведев и Рубльов, Русия е представена на осминафиналите и от квалификанта Аслан Карацев. Той ще играе утре с канадеца Феликс Оже-Алиасим.

Напред при мъжете продължи и Стефанос Циципас, който не се затрудни срещу Микаел Юмер за победа с 6-4, 6-1, 6-1.