ПСЖ - Меси, Неймар, Мбапе
Снимка: twitter.com/PSG_English

Мбапе вкара в осмата секунда, ПСЖ би със 7:1 – ВИДЕО

Килиан Мбапе влезе в историята, като вкара най-бързия гол в Лига 1. Той се разписа за 8.35 секунди във вратата на Лил. ПСЖ пък размаза северняците със 7:1.

Неймар изпълни център, върна към Верати, топката мина пак през Неймар, стигна до Меси, който с перфектен далечен пас намери стартиралия Мбапе. Френският нападател елегантно прехвърли вратаря на домакините и отбеляза за 0:1. Мбапе в крайна сметка стигна до хеттрик с голове през второто полувреме.

Преди той да вкара за 1:6 и 1:7 за ПСЖ се бяха разписали Меси (27′), Хакими (39′) и на два пъти Неймар (43′ и 52′). Неймар освен това записа и три асистенции. За Лил вкара Бамба в 54-ата минута.

Това е най-голямата победа на столичани над Лил в историята. Те вече имат 16 вкарани гола и едва два допуснати в три кръга.