Мбапе, Ним - ПСЖ

Мбапе вкара два, качи ПСЖ на върха – ВИДЕО

ПСЖ поведе в класирането на френската Лига 1 за първи път през сезона, след като разби Ним с 4:0. Два гола в гостуването в седмия кръг на първенството вкара Килиан Мбапе. За столичани дебютира новопривлечения Мойс Кийн, който удари греда.

Парижани започнаха сезона с две поредни загуби, но миналата вечер записаха петия си пореден успех. Домакините от Ним останаха с човек по-малко още в 12-та минута след директен червен картон на Лоик Ландре. Той удари в корема Рафиня, който дойде този месец от Барселона.

Мбапе даде преднина на шампионите в 32-та минута, но шампионите трябваше да чакат до последните минути за следващите голове. Попаденията бяха дело на Алесандро Флоренци, Мбапе и Пабло Сарабия. Сарабия записа и две асистенции. Флоренци пък уцели на два пъти гредите, преди да се разпише.

По този начин ПСЖ вече има 15 точки и дели първото място с Рен, който вчера направи 1:1 с Дижон.