Килиан Мбапе, ПСЖ

Мбапе се върна с гол за ПСЖ – ВИДЕО

Килиан Мбапе се върна с гол за ПСЖ при убедителната победа над Ница с 3:0 като гост. Двубоят бе от 4-я кръг на френската Лига 1. Световният шампион игра за първи път, тъй като се възстановяваше от инфекция от коронавирус.

Мбапе даде преднина на своя тим в 38-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В допълнителните минути на първото полувреме крилото Анхел Ди Мария увеличи преимуществото на парижани. Той вкара добавка, след като удар на Мбапе беше спасен. Маркиньос оформи крайното 3:0 в 66-ата минута. Малко по-късно ново попадение на Мбапе беше отменено заради засада.

Имената на играчите на шампиона на Франция бяха изписани на китайски, тъй като ранният начален час прави тези срещи много популярни в Китай. ПСЖ беше без Неймар, Курзава и Паредес, които изтърпяват наказания.

С актив от 6 точки ПСЖ е на седмо място в класирането, а Ница със същия актив е на десето. Лидер е Рен с 10 точки. В следващия кръг ПСЖ играе с Реймс, а Ница с Бордо.