Мбапе, ПСЖ - Сент Етиен

Мбапе измъкна ПСЖ в драма срещу Сент Етиен

Килиан Мбапе вкара два гола, за да донесе драматичния успех на ПСЖ над Сент Етиен с 3:2 в Лига 1. Така шампионът се възползва от грешната стъпка на лидера Лил и се доближи на точка от върха. До края остават пет кръга.

След като в продължение на 75 минути на „Парк де Пренс“ не се случи нищо интересно, в последните 15 минути от двубоя паднаха цели пет попадения, включително и две в добавеното време.

Денис Буанга даде преднина на гостите в 77-та минута. После Килиан Мбапе обърна резултата с две попадения в следващите десет минути. Той вече има 23 гола в 28 срещи в Лига 1 този сезон. ПСЖ водеше до 92-ата минута, когато Ромен Хамума изравни – 2:2. В петата минута на продължението обаче Мауро Икарди донесе успеха на домакините. Той вкара за 3:2 след асистенция на Анхел ди Мария.