Марсилия взе първи успех у дома от три месеца

Марсилия победи с 1:0 у дома Бордо в Лига 1. Южняците постигнаха първия си домакински успех от три месеца насам.

Двубоят на „Стад Велодром“ се изигра пред празни трибуни. Марсилци бяха наказани с мач без публика заради проблеми по време на загубата през януари от Лил. Домакинският двубой от Лига Европа срещу Айнтрахт по-рано през септември също се изигра при закрити врати.

Камара вкарва за Марсилия

Единственият гол за тима на Руди Гарсия отбеляза тийнейджърът Бубакар Камара. Той реализира след центриране на Валер Жермен.

През втората част жирондинците бяха близо до изравняване, но ударът на Джими Бриан бе отразен от Стив Манданда.

След ценния успех Марсилия се приближи на три точки от четвъртия Сент Етиен, но с мач повече. Бордо остава на 12-а позиция в таблицата.