Марибор - Розенборг

Марибор ще бъде съперник на Лудогорец в Лига Европа

Словенският шампион Марибор ще бъде съперник на Лудогорец в плейофите преди групите на Лига Европа. Марибор падна и във втория мач с Розенборг с 1:3. Така с общ резултат 6:2 норвежците продължават напред в Шампионската лига.

Марибор поведе с 1:0 в края на първото полувреме чрез Пожег. След почивката обаче Сьодерлунд изравни. А после Конрадсен вкара два гола за крайното 3:1.

Лудогорец, разбира се, все още не се е класирал за плейофите. Зелените трябва да изиграят реванша с ТНС в Уелс. Той обаче е протоколен, тъй като орлите спечелиха с 5:0 в Разград.

В друг от ранните мачове кипърския Апоел победи с 2:0 Карабах. Така с общ резултат 2:3 Апоел продължава напред. За Карабах 63 минути игра бившият национал Симеон Славчев.

Напред се класира и Брюж. Белгийците направиха 3:3 във визитата си на Динамо Киев. Украинският тим повеждаше на три пъти в резултата, но напразно. Последните две попадения дори паднаха в добавеното време. Първо в 93-а минута Мехеле направи 3:2, но в 95-ата Опенда изравни.