убедителни победи
Анди Мъри

Мъри и Надал стартираха Рио 2016 с убедителни победи

Последните двама олимпийски шампиони Анди Мъри и Рафаел Надал започнаха турнира в Рио де Жанейро с убедителни победи.

Шотландецът стартира защитата на златния медал Лондон 2012 с 6:3, 6:3 срещу сърбина Виктор Троицки, а испанецът се наложи над Федерико Делбонис от Аржентина с 6:2, 6:1 в първия си мач от „Ролан Гарос“ насам.

Анди Мъри
Анди Мъри

Mъри изигра много стабилен мач, в който веднага се отърси от пробив още в първия гейм и до края почти не даде шансове на съперника в своите подавания.

След като поведе с 2:1, световният номер 2 пропусна да постигне втори пробив, но все пак успя да го направи при 4:2 и до края не изпусна аванса си.

Във втория сет Мъри набързо поведе с 4:1, а до края имаше само един труден гейм, в който отрази точка за пробив, след което затвори мача след 6:2.

Действащият олимпийски шампион завърши мача с двойно по-малко непредизвикани грешки – 21 срещу 40, и три уинъра повече – 14 срещу 11.

Във втория кръг той ще срещне аржентинеца Хуан Монако, който победи босненеца Мирза Башич с 6:2, 6:2.

14706139422
Рафаел Надал

Надал също започна с победа

Златният медалист от Пекин ’08 Рафаел Надал реализира шест пробива при цели 16 възможности в подаванията на Делбонис и позволи на съперника да спечели едва три гейма.

Испанецът беше един от играчите, които се нагодиха най-добре към условията в Рио. Той сервираше добре и допусна много малко непредизвикани неточности – 15 срещу 31 на аржентинеца.

Бившият номер 1 влизаше често в типичните си дълги разигравания и дочакваше грешките на съперника, без да му се налага да опитва рисковани завършващи удари.

Надал, който до последно беше под въпрос за Рио 2016, ще играе във втория кръг с италианеца Андреас Сепи, който елиминира драматично Илия Марченко от Украйна след 6:3, 3:6, 7:6 (6).

За носителя на 14 титли от Големия шлем това е първи турнир от „Ролан Гарос“, когато трябваше да се оттегли заради контузия в китката.