Анди Мъри
Снимка: twitter.com/Wimbledon

Мъри и Алкарас започнаха с победи на Уимбълдън

Анди Мъри удължи рекорда си без загуба в първия кръг на Уимбълдън. Шотландецът се справи с Райън Пенистън в три сета – 6-3, 6-0, 6-1.

Мъри започна бавно и трябваше да се справи с няколко точки за пробив. После обаче двукратният шампион в Лондон намери ритъма си и се разправи с Пенистън. 36-годишният Мъри все още не знае съперника си за втория кръг. Той чака победителя от мача между Стефанос Циципас и Доминик Тийм. Този сблъсък беше един от многото отложени заради дъжда в Лондон.

Водачът в световната ранглиста Карлос Алкарас също се класира за втория кръг. Алкарас надделя над 36-годишния френски ветеран Жереми Шарди след 6-0, 6-2, 7-5 за 113 минути игра.

20-годишният испанец взе 11 от първите 12 гейма, като имаше проблеми единствено в третия сет. Там той изоставаше с 2-4, но успя да го вземе.

Това беше последен мач в 18-годишната кариера на Шарди. Французинът приключва с една титла в Щутгарт (2009 г) и с още два финала в турнирите на АТП.

„Мисля, че започнах доста добре. В третия сет той определено вдигна нивото. Беше оспорвано и разликата беше малка. Имах проблеми, но аз обичам дългите разигравания, обичам да се изправям пред трудности и съм щастлив, че показах силна игра“, коментира испанецът, който записа 41-а победа в 45 мача през сезона.

Рибакина загуби сет, но спечели мача си

Шампионката при жените Елена Рибакина загуби сет, но направи успешен старт на защитата на титлата си. Поставената под номер 3 Рибакина пласира 12 аса при победата над Шелби Роджърс (САЩ) след 4-6, 6-1, 6-2 за 103 минути игра.

Двубоя от Кралската ложа на трибуните проследи рекордьорът с 8 титли от турнира Роджър Федерер. Федерер се завърна на Уимбълдън за първи път след прекратяването на състезателната си кариера.

Рибакина допусна пробив в откриващия гейм и не успя да навакса до края на първия сет. От началото на втората част тя доминираше, взе осем от следващите девет гейма, за да изравни резултата и да поведе с 2-0 в третия сет. После тя затвори мача с нова серия от три поредни гейма.