Станимир Стоилов

Мъри би Херо за Купата

Станимир Стоилов и неговият Астана отстрани Иртиш на Димитър Димитров – Херо за Купата на Казахстан. Шампионите се наложиха с 5:3 и с общ резултат 7:4 се класираха за финала, където ще се изправят срещу тима на Кайрат.

Астана спечели с три гола в края

Двубоят на „Астана Арена“ предложи много емоции на феновете, а домакините поведоха с 2:0 до 36-ата минута чрез Деспотович и Кабананга. В ответната атака обаче Смаилов намали, а в заключителните секунди Фонсека изравни за 2:2.

В началото на втората част Иртиш направи пълен обрат, след като Смаилов реализира втория си гол в мача.

Този резултат щеше да бъде достатъчен на Иртиш да се класира за финала, но домакините от Астана реализираха три гола чрез Кабананга, Малий и Каняс, за да стигнат до успеха с 5:3.