Джесика Бусас-Манейро
Снимка: x.com/WTA

Манейро изхвърли шампионката Вондрушова на старта

Испанката Джесика Бусас-Манейро изхвърли шампионката Маркета Вондрушова в първия кръг на Уимбълдън. Поставената под номер 6 Вондрушова загуби след 4-6, 2-6 за 67 минути. Шампионката имаше проблем с травма и не игра на ниво.

21-годишната Манейро, 83-а в световната ранглиста, спечели първия сет с ключов пробив в седмия гейм. Във втората част тя взе ранен аванс от 3-1 и доминираше до края.

Така испанката записа първа победа при третото си участие в основна схема на турнир от Големия шлем.

Вондрушова пък изравни негативен рекорд на Щефи Граф. Те са двете шампионки, които отпадат в първия кръг. През 1994 г. Граф претърпя поражение от американката Лори Макнийл.

Победителката на Уимбълдън през 2022 година Елена Рибакина пък нямаше проблеми на старта. Тя елиминира румънската квалификантка Габриела Рузе след 6-3, 6-1.

Четвъртата в схемата Рибакина допусна ранно изоставане от 0-2, но след това спечели 11 поредни гейма. Във втория кръг тя ще срещне германката Лаура Зигемунд.