Сенегал, Мане
Снимка:П twitter.com/CAF_Online

Мане класира Сенегал на световното в Катар

Садио Мане отново се превърна в герой за Сенегал. Именно той вкара победната дузпа, която прати тима на световните финали в Катар. Сенегал победи Египет с 3:1 след изпълнение на дузпи. Двубоят повтори финала за Купата на Африка, където Сенегал също победи след дузпи. Тогава резултатът беше 4:2.

Преди дни Египет спечели с 1:0, а сега Сенегал направи същото. Амди Фати си вкара автогол още в четвъртата минута. Повече попадения до края на редното време и продълженията нямаше. При дузпите съперниците започнаха с по два пропуска, включително на Мохамед Салах. Все пак Исмаила Сар вкара петата дузпа за 1:0. Така той се реваншира за два пропусна в продълженията. Амр Солея изравни за 1:1. После Бамда Диенг реализира, а Мостафа Мохамед пропусна. Садио Мане вкара за 3:1 и прати Сенегал на Мондиал за втори пореден път.

Гана също се класира за финалите в Катар. Черните звезди направиха 1:1 в Нигерия и стигнаха Мондиала заради гола си на чужд терен. Парти направи 0:1 още в десетата минута, но после Трост-Еконг изравни от дузпа.