Мане, Челси - Ливърпул

Мане изведе Ливърпул до успех на „Стамфорд Бридж“

Ливърпул надви Челси с 2:0 в дербито на втория кръг в английската Висша лига. И двата гола вкара Садио Мане след почивката. Той стана едва третия играч на червените, вкарал два гола в един мач на „Стамфорд Бридж“. Преди него това бяха правили само Стив Макманаман и Филипе Коутиньо.

Първото полувреме премина при тактическо надиграване, като опасните ситуации пред Кепа и Алисон липсваха. В края на първата част обаче дълъг пас на капитана на мърсисайдци Джордан Хендерсън намери Садио Мане, който бе фаулиран от последния в отбраната Андреас Кристенсен. Реферът показа първоначално жълт картон на датския защитник, но след проверка на ВАР закономерно го изгони.

Това даде предимство на Ливърпул, който в началото на втората част реши крайния изход с две попадения на Мане. Сенегалецът откри с глава след центриране на Роберто Фирмино. После Мане наказа груба грешка на Кепа, който се опита да подаде към свой съотборник, но нападателят на червените пресече паса и вкара с лекота. До края на мача Ливърпул контролираше положението с изключение на една ситуация. Тогава Тимо Вернер се измъкна и беше фаулиран от дебютиралия Тиаго Алкантара. Реферът отсъди дузпа, но Алисон спаси удара на Жоржиньо.

Иначе Тиаго определено впечатли с изявите си в първата поява с екипа на шампионите. Той направи рекордните 75 точни подавания в рамките на само едно полувреме. Подобно нещо се случи за първи път в историята на Премиършип.

В следващия кръг Ливърпул посреща Арсенал, а Челси гостува на новака Уест Бромич Албиън.