Ювентус - Валенсия

Манджукич класира Ювентус, Фелайни – Манчестър Юнайтед

Ювентус и Манчестър Юнайтед се класираха за елиминациите на Шампионската лига. И двата тима спечелиха с по 1:0, съответно срещу Валенсия и Йънг Бойс.

Юве имаше проблеми срещу добре подредения испански тим преди почивката и рядко създаваше положения. Валенсия се справи перфектно с триото Дибала, Манджукич, Роналдо и запази надежда, че може да се класира напред.

Манджукич отново бележи за Ювентус

Италианският шампион обаче игра по-добре след паузата и стигна до гол в 59-а минута. Негов автор стана Марио Манджукич, но голяма заслуга бе на перфектната асистенция на Кристиано Роналдо. Това бе трето попадение за хърватина в също толкова срещи. Манджукич обаче не се разписвал в Шампионската лига откакто вкара два на Реал Мадрид в четвъртфинала преди половин година.

Юнайтед трепери до края

Червените дяволи обаче трябваше да чакат чак до добавеното време, за да спечелят. Тогава се разписа Маруан Фелайни и спаси тимът на Моуриньо от неприятен рекорд – трето поредно домакинство в Европа без вкаран гол. Това не се е случвало никога в историята на клуба.

Попадението дойде след поредната изсипана топка към наказателното поле. Люк Шоу ритна напред, Лукаку я прехвърли към Фелайни, той се завъртя и измъкна от Бенито, и стреля за 1:0. Това бе 21-ия удар към вратата за домакините.

Радостта на Жозе Моуриньо бе толкова силна, че хвана една от чантите с бутилките вода и с все сила я запрати в терена на „Олд Трафорд“.

Десетина минути по-рано Йънг Бойс можеше и да вкара гол. Фантастична изява на Де Хеа обаче не позволи това да се случи. Той извади по невероятен начин удара на Ейбишер в долния десен ъгъл, като топката вече бе зад него, когато я изби. Пропуски за Юнайтед пък направиха Рашфорд и Фелайни.