Юнайтед - Тотнъм
Алексис Санчес изравнява резултата на "Уембли"

Манчестър Юнайтед е първият финалист за ФА Къп

Манчестър Юнайтед е на финал в турнира за ФА Къп след успех с 2:1 над Тотнъм. Двата тима изиграха интригуващ двубой на „Уембли“, като червените дяволи стигнаха до успеха след обрат. Това бе осми пореден загубен полуфинал в турнира от лондончани.

Деле Али даде преднина на шпорите още в 11-ата минута, засичайки отлично центриране на Кристиан Ериксен. В 24-ата минута обаче Юнайтед възстанови равенството. Пол Погба отне топката от Дембеле и центрира в наказателното поле, където Алексис Санчес вкара за 1:1. След час игра тимът на Жозе Моуриньо стигна до обрат. След многоходова атака по левия фланг топката попадна в Андер Ерера, който с прецизен удар вкара за 2:1.

Юнайтед ще гони 13-и трофей

До края на мача червените дяволи удържаха аванса си, с което се класираха за финала. Там те ще опитат да спечелят своя 13-и трофей в надпреварата – за последно Юнайтед триумфира в турнира през 2016. Съперникът на отбора от Манчестър ще бъде определен в сблъсъка Челси – Саутхямптън.

Тотнъм пък ще запише още един силен сезон, но без спечелен трофей.