Манчестър Юнайтед - Лийдс

Манчестър Юнайтед разцепи Лийдс с 6:2

Манчестър Юнайтед записа запомянаща се победа над Лийдс. Червените дяволи спечелиха с 6:2 и се изкачиха на трето място в класирането. Тимът на Оле Гунар Солскяер има 26 точки, пет по-малко от лидера Ливърпул.

Манчестър Юнайтед поведе с 2:0 още до третата минута. И двата гола бяха дело на Скот Мактоминей. първото му попадение падна след 67 секунди. Това беше и първият случай, в който домакините вкараха от игра на „Олд Трафорд“ от първия кръг насам.

Юнайтед нямаше спиране и Бруно Фернандеш вкара за 3:0 в 20-ата минута. В 37-ата се разписа и Линделоф. Лийдс върна един гол малко по-късно чрез Куупър.

Тимът на Марсело Биелса има най-слабата защита във Висшата лига и не беше чудно, че и след почивката продължи да допуска голове. Даниел Джеймс покачи на 5:1, а после Бруно Фернандеш от дузпа направи 6:1. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Марсиал. Лийдс върна още едно попадение чрез Стюарт Далас, но не стигна до нищо повече.