Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Манчестър Юнайтед пречупи Лийдс в мач с 6 гола

Манчестър Юнайтед взе втора поредна победа във Висшата лига. Червените дяволи взеха регионалното дерби с Лийдс с 4:2. Това беше първи мач със зрители между старите врагове на „Еланд Роуд“ от 2003 г.

Тимът на Ралф Рангник поведе с 2:0 още преди почивката. Хари Магуайър откри в 34-ата минута, а в добавеното време се разписа и Бруно Фернандеш. Асистенциите бяха на Люк Шоу и Джейдън Санчо. На почивката Марсело Биелса направи две промени и те веднага дадоха ефект. Само в рамките на 60 секунди между 53-ата и 54-ата минута Родриго и Рафиня бяха точни за Лийдс. Родриго опита центриране, което прехвърли Де Хеа. Резервата Рафиня пък засече центриране на Даниел Джеймс.

Манчестър Юнайтед обаче успя да измъкне победата също чрез резерви. Влезлите в игра Фред в 70-ата и Антъни Еланга в 89-ата минута донесоха успеха на червените дяволи. Любопитно е, че Еланга беше ударен с предмет, хвърлен от зрителите, докато празнуваше третия гол за тима си. Той обаче продължи и вкара четвъртия.

С успеха Манчестър Юнайтед затвърди четвъртата си позиция. Тимът има 46 точки, четири повече от Уест Хем и Арсенал. Арсенал обаче има три мача по-малко. Третият Челси има 50 точки и мач по-малко от червените дяволи.