Манчестър Сити

Манчестър Сити взе Карабао Къп за трети пореден път

Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 във финалния мач за Купата на Лигата, който се игра на „Уембли“ в Лондон. Тимът на Пеп Гуардиола стана победител за трети пореден път и общо седми в историята. Сити взе трофея и в четири от последните пет години.  Повече успехи в турнира има само Ливърпул 8. Вила остава с пет трофея.

Резултатът в двубоя на „Уембли“ бе открит в средата на първото полувреме. Тогава се разписа Серхио Агуеро, който бе безпощаден след асистенция на Фил Фодън. 10 минути по-късно Родри увеличи аванса на гражданите – 2:0.

Вила обаче не се предаде и в края на първото полувреме Мбвана Самата съкрати пасива на тима на един гол.

След почивката Манчестър Сити продължи да доминира, но не стигна до трети гол. В края на мача Астън Вила имаше отличен шанс да вкара мача в продължения. Бьорн Енгелс стреля, но след намесата на Браво топката се отби в гредата и не влезе във вратата.