Манчестър Сити трепери в края, но победи Уотфорд

Уотфорд - Манчестър Сити
Сане импровизира, за да отбележи първия гол за Сити

Манчестър Сити спечели визитата си на Уотфорд с 2:1 и събра пет точки аванс на върха на класирането в Англия. Ливърпул има шанс да ги намали отново на две, ако спечели визитата си на Бърнли.

Шампионът имаше проблеми само в края на срещата. Домакините вкараха гола си в 85-а минута и натиснаха до края, но тимът на Пеп Гуардиола издържа. Това бе седма поредна победа за Сити във Висшата лига.

Небесносините играха по-добре, но вратарят Бен Уотфорд спаси всичко, което можеше. Или поне до 40-ата минута. Тогава Лирой Сане засече с гърди центриране на Марез. Това бе пети гол за него в последните му пет мача като титуляр.

Шест минути след паузата Марез увеличи аванса на 0:2. Той засече центриране на Жезус и реализира отблизо.

70% владеене на топката за Манчестър Сити

Гостите имаха пълен контрол върху случващото се на терена, като владееха топката в 70% от времето. Абдулайе Дукуре обаче върна един гол в 85-а минута и даде неочаквана надежда на Уотфорд. Стършелите натиснаха, но така и не успяха да изравнят.

С попадението си Дукуре попречи на Сити да постави нов рекорд за поредни гостувания без допуснат гол. Тимът остава с четири, колкото бе и досегашното върхово постижение.