Манчестър Сити си върна първото място в Англия

Евертън - Манчестър Сити

Манчестър Сити излезе на първо място в Англия, след като победи Евертън с 2:0 на „Гудисън Парк“. Така шампионът събра 62 точки – колкото има и Ливърпул. Небесносините обаче имат по-добра голова разлика и мач повече.

Сблъсъкът бе много интересен и оспорван, въпреки че точните удари бяха малко – общо пет. Един за домакините и четири за гостите, като между третия и четвъртия имаше пауза от 39 минути.

Пеп Гуардиола пусна като титуляри Стоунс, Сане и Агуеро, докато Марко Силва направи пет промени в тима си.

Манчестър Сити вкарва след статично положение

Гуардиола имаше четири победи в четири мача срещу Марко Силва, при това с голова разлика 15:3, но карамелите този път бяха костелив орех. Те играха с много желание и енергия и държаха шампиона далеч от вратата си. Сити откри резултата чак в добавеното време на първата част. Давид Силва центрира от пряк свободен удар, а Аймерик Лапорт вкара за 0:1.

Гол в седмата минута на добавеното време

Два тежки сблъсъка през второто полувреме доведоха и до сериозно добавено време – седем минути. В тях Сити имаше едно добро положение, но защитниците успяха да спрат Стърлинг. Но я последната минута на добавеното време резервата Габриел Жезус вкара за 0:2.