Шефилд Уензди - Манчестър Сити

Манчестър Сити и Лестър продължaват за ФА Къп

Манчестър Сити и Лестър се класираха за четвъртфиналите на ФА Къп. И двата тима записаха победи с по 1:0. Тимът на Пеп Гуардиола надви Шефилд Уензди, лисиците – Бирмингам.

Манчестър Сити изпусна разгром

Шампионът на Англия всъщност можеше да спечели с много по-голям резултат, но изпусна сериозен брой положения. Единственият гол вкара Серхио Агуеро в 53-ата минута. Това беше 23-ото негово попадение през сезона. И общо 20 в турнира за ФА Къп в 22 мача.

Манчестър Сити имаше 19 удара срещу само един на Уензди. При това този на кукумявките не бе точен. Освен това Отаменди и Менди удариха греда при резултат 0:0.

Лестър се измъчи срещу Бирмингам

Голът в дербито на Мидландс бе дело на Рикардо Перейра в 82-ата минута. Това бе първо гол за Лестър от месец насам. Крайният защитник засече центриране на Марк Албрингтън. Лисиците обаче напълно заслужаваха успеха. Преди Перейра да вкара най-близо до това бе Мадисън. Неговият шут обаче се отби от гредата.