Манчестър Сити - Ливърпул

Сити изпусна Ливърпул, но го свали от върха

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 1:1 в ключов мач от 8-и кръг на Висшата лига. Сити игра по-добре и имаше повече положения, но ги пропусна. Все пак тимът на Пеп Гуардиола свали червените от върха в класирането.

Резултатът в мача между първите два отбора от последните два сезона беше открит в 13-ата минута. Садио Мане беше фаулиран в наказателното поле и Мохамед Салах вкара отсъдената дузпа. Юрген Клоп започна с Жота, Мане, Фирмино и Салах в много офанзивен вариант, но Сити изравни играта. И заслужено изравни. Габриел Жезус възстанови равенството в 31-ата минута – 1:1. В 42-ата минута домакините имаха чудесна възможност да излязат напред, но Кевин де Бройне не успя да реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джо Гомес. Де Бройне не беше изпускал от бялата точка от октомври 2016-а.

След почивката и двата тима бяха по-предпазливи. Гебриел Жезус имаше великолепна възможност да вкара още веднъж за Сити, но стреля в аут. Така Ливърпул взе само точка и събра 17, с което е трети. Вторият Тотнъм също има 17 след 1:0 в гостуването на Уест Бромич. Попадението беше дело на Хари Кейн в края. Това е неговият 150-и гол в елита.

Първи е Лестър с 18 точки. Лисиците надвиха Уулвърхемптън с 1:0 по-рано днес.