Манчестър Сити отнесе Челси с 6:0

Манчестър Сити - Челси

Манчестър Сити разгроми с 6:0 гостуващия Челси в уж-сблъсъка на върха от английската Висша лига. Домакините не оставиха никакъв шанс на съперника си и изнесоха истински рецитал. Унизителната загуба на столичани бе най-голяма за тях от 0:7 от Нотингам Форест през април 1991-а.

Тимът Пеп Гуардиола откри резултата още при първата си по-сериозна атака. Колективна грешка в отбраната бе използвана от Рахийм Стърлинг, който със силен направи 1:0. Играчите на Маурицио Сари бяха в шок от ранното попадение и се сгромолясаха в защита на три пъти в следващите двадесет минути. Серхио Агуеро пропусна на празна врата, но после вкара за 2:0. Пак той покачи на 3:0 след фрапантна грешка на Рос Баркли. Илкай Гюндоган направи 4:0 с хубав удар, при който Кепа можеше да се изяви и по-добре.

Челси също имаше шансове – първо Педро пропусна сам срещу Едерсон, а после бразилският вратар спаси удар на Гонсало Игуаин.

Агуеро изравни рекорд на Шиърър

През втората част небесносините успокоиха темпото, но въпреки това отбелязаха още два гола. Първо Агуеро оформи своя хеттрик след изпълнение на дузпа. Тя бе свирена за нарушение на Сезар Аспиликуета срещу Стърлинг. Това бе 15-и хеттрик на аржентинеца за клуба и 11 във Висшата лига. Така той изравни рекордното постижение на Алан Шиърър.

В края на двубоя Стърлинг реализира второто си попадение в мача за 6:0.

Така Манчестър Сити се завърна на върха в Англия. Шампионът имат равен брой точки с Ливърпул и мач повече, но е с по-добра голова разлика от мърсисайдци.