Манчестър сити шампион Англия

Манчестър Сити отново е шампион на Англия!

Манчестър Сити е новият-стар шампион на Англия.

В среща от последния 38-ми кръг Сити победи Брайтън с 4:1 като гост, правейки обрат от 0:1. Другият претендент за титлата Ливърпул спечели домакинската си среща на Уулвърхемптън с 2:0. Но така само остана на точка зад тима на Пеп Гуардиола.

Манчестър Сити събира 98 точки и завърши сезона във Висшата лига с голова разлика от +72 (95 вкарани гола и 23 допуснати). Ливърпул остава втори с 97 точки. Червените останаха само с една загуба, допусната именно от небесносините.

Сити е първият отбор от 10 години, защитил титлата

Тимът на Гуардиола успя да защити трофея от Висшата лига за първи път в своята 125-годишна история. Освен това Сити е първият клуб в Англия от 10 години насам, който успява да защити титлата си. За последно това стори Манчестър Юнайтед на сър Алекс Фъргюсън през 2008-а и 2009-а година.

Иначе следобедът за Манчестър Сити не започна никак леко. Брайтън поведе в резултата в 27-та минута чрез гол с глава на Глен Мъри след ъглов удар. Буквално в следващата атака Серхио Агуеро изравни след асистенция на Давид Силва. Десет минути по-късно небесносините осъществиха пълен обрат чрез Аймерик Лапорт.

През втората част Риад Марез ознаменува завръщането си сред титулярите с прекрасен гол, който донесе успокоение на Сити. В 72-та минута Илкай Гюндоган вкара перфектен пряк свободен удар, с което направи резултата 4:1.

В Ливърпул тимът на Юрген Клоп си свърши работата, печелейки с 2:0 срещу Уулвърхемптън. И двата гола бяха дело на Садио Мане. Това все пак се оказа без значение за епичната битка за титлата във Висшата лига. Ливърпул завърши сезона в серия от девет последователни успеха за първенство. Сити обаче направи 14.

Уотфорд – Уест Хем 1:4

Челси завърши трети със 72 точки, Тотнъм е четвърти с точка по-малко. След това са Арсенал и Манчестър Юнайтед. От елита изпадат Хъдърсфийлд, Фулъм и Кардиф Сити.