Манчестър Сити смаза Бъртън с 9:0 за Карабао Къп

Манчестър Сити - Бъртън

Манчестър Сити спечели първия полуфинал в Карабао Къп срещу Бъртън Албиън с 9:0. Така шампионът на Англия обезсмисли реванша на 23-и януари. Сити чака своя съперник за финала измежду Тотнъм и Челси. Вчера шпорите спечелиха с 1:0 срещу сините. Мачът за трофея е на 24-и февруари на „Уембли“.

Тимът на Пеп Гуардиола игра като отвързан и не спести нищо на своя съперник от Първа лига. Габриел Жезус вкара четири гола, а по един добавиха Де Бройне, Зинченко, Фоудън, Уолкър и Марез. Сити имаше 74% владеене на топката и общо 28 удара към вратата, от които 14 точни. Гостите – се отчетоха със един точен удар.

Разгромът бе започнат от Де Бройне още в петата минута. Той вкара с глава и записа трето попадение в пет мача. Жезус също вкара с глава за 2:0 – това се случи в 30-а минута. До почивката пак той и Зинченко покачиха на 4:0. След паузата Жезус вкара още два гола с глава, като между тях се разписа Фоудън. Уолкър в 70-а вкара за 8:0, а Марез в 83-а направи 9:0. Така Сити реализира 16 гола в последните си две домакинства.

Кошмарът за феновете на Бъртън е пълен, защото магистралата М6, водеща към Манчестър, бе затворена от адско задръстване. Така много от тях или закъсняха или въобще не можаха да стигнат до стадиона.

Манчестър Сити чупи рекорди

С разгромната победа небесносините поставиха нов рекорд за най-убедителен успех в този етап на турнира. Освен това Сити не беше вкарвал толкова много голове в един мач от 21 години. За последно това се случи през ноември 1987 – 10:1 срещу Хъдърсфилд.

„Никога не съм вкарал четири гола в един мач, така че съм много щастлив. Подходихме с уважение към задачата и играхме много добре. Това е най-важното“, каза Габриел Жезус.

Победата обаче не е най-голямата в кариерата на Гуардиола. През декември 2011-а Барселона победи с 9:0 Л’Оспиталет за купата на Испания.