Манчестър Сити - Саутхемптън

Манчестър Сити си го изкара на Саутхемптън

Манчестър Сити си го изкара на Саутхемптън за загубата в градското дерби от Юнайтед. Тимът на Пеп Гуардиола отнесе светците с 5:2. Любопитно е, че всички седем гола паднаха между 15-ата и 59-ата минута.

Де Бройне вкара за 1:0 след четвърт час, като това беше неговият гол номер 40 за Сити във Висшата лига. Десет минути по-късно обаче Уорд-Праус изравни от дузпа – 1:1. Саутхемптън, който допусна 9 гола в предишната си визита в Манчестър, се защитаваше добре. Малко преди края на първата част обаче Марез вкара за 2:1. В добавеното време алжирецът удари греда, а Гюндоган вкара добавката за 3:1.

След почивката Фоудън подаде на Марез за 4:1. Още в следващата атака обаче Манчестър Сити сбърка и Саутхемптън намали пасива си. Адамс се разписа за 4:2. Двубоят със сигурност не беше особено добър за лидера в класирането в защита, но в атака футболистите на Пеп Гуардиола бяха великолепни. И в 59-ата минута Де Бройне направи 5:2 след отличен извеждащ пас на Фоудън.

До края на сезона има 9 кръга, а Манчестър Сити води с 14 точки пред Юнайтед. Това означава, че тимът на Гуардиола се нуждае от още само шест победи, за да стане шампион.