Манчестър Сити - Уулвс

Манчестър Сити записа 21-а поредна победа

Манчестър Сити записа 21-ата си поредна победа – 4:1 над Уулвърхемптън. Успехът обаче не дойде лесно и десет минути преди края резултатът все още беше 1:1.

Тимът на Пеп Гуардиола започна много силно и заслужено поведе в 15-ата минута. Тогава Дондекер прати центриране на Марез в собствената си мрежа. После попадение на Лапорт беше отменено заради засада. Патрисио пък извади удари на Бернардо Силва и Де Бройне.

Уулвс изравниха с първото си докосване до топката в наказателното поле на Сити. Моутиньо центрира от пряк свободен удар и Коуди вкара за 1:1.

Манчестър Сити обаче натисна здраво и стигна до три късни попадения. Първо в 80-ата минута Габриел Жезус вкара добавка за 2:1. Марез направи 3:1 в последната минута на редовното време, а отново Жезус се разписа за 4:1.

Така тимът на Пеп Гуардиола вече има 15 точки аванс пред втория Манчестър Юнайтед. Червените дяволи обаче са и с мач по-малко.