Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед с разочароващо равенство срещу Хъл Сити

Манчестър Юнайтед записа разочароващо равенство 0:0 при домакинството си на Хъл Сити в среща от 23-ия кръг на Висшата лига.

Въпреки че доминираха през целия двубой играчите на Жозе Моуриньо не успяха да пробият стража на „тигрите” Елдин Якупович. Швейцарецът изигра отличен мач и с изявите си отчая офанзивните футболисти на „червените дяволи”. Така Манчестър записа трето поредно равенство във Висшата лига, като две от тях дойдоха именно на „Олд Трафорд”.

Иначе през първото полувреме Юнайтед контролираше случващото се на терена, но трудно стигаше до сериозни опасности пред противниковата врата. Най-доброто положение за гол пред домакините се откри в 42-ата минута, при която Златан Ибрахимович пусна триково подаване с пета към откъсващия се сам срещу вратаря Пол Погба. Най-скъпият футболист в света стреля силно, но Якупович показа рефлекс и изби.

След почивката ситуацията на терена не се промени коренно

В 55-ата минута Маркъс Рашфорд можеше да се разпише, след като получи отлично подаване зад противниковата защита, но в последния момент загуби равновесие и не успя да отправи силен удар. В 73-ата минута Юнайтед отново бяха много близо до откриване на резултата. Крис Смолинг свали с глава към Хуан Мата, който останал на метър от вратата стреля, но и този път стражът на Хъл се оказа последна преграда за своя тим и спаси.

В заключителните минути на срещата домакините продължиха да натискат с всички сили в търсене на победен гол, което отвори много празни пространства за „тигрите”. В 86-ата минута гостите можеха да откраднат победата, след като играещият под наем от Ливърпул Лазар Маркович се озова на чиста позиция, но изстрелът му срещна десния страничен стълб на Давид де Хеа. Така срещата завърши без попадения – 0:0.

Равенството остави Манчестър Юнайтед на шестата позиция в класирането с актив от 42 точки, на 4 от градския съперник Сити, който постигна категорична победа с 4:0 при гостуването си на Уест Хям. Лидер е Челси с 56 пункта, следван от Тотнъм и Арсенал с по 47.