Челси, Манчестър Юнайтед, Мората
Мората вкарва гол, който не бе признат заради засада

Манчестър Юнайтед обърна Челси с 2:1

Манчестър Юнайтед постигна много ценна победа с 2:1 срещу шампиона Челси. Двата тима изиграха много оспорван двубой на „Олд Трафорд“ , който в крайна сметка бе спечелен от домакините. Герой за червените дяволи бе Ромелу Лукаку, който се отличи с гол и асистенция срещу бившия си клуб.

След равностойни начални минути шампионите първи нанесоха удар. Намиращият се в страхотна форма Вилиан откри резултата в 32-ата минута, завършвайки отлична контраатака на своя тим. Бразилският национал тръгна от своето наказателното поле, напредна в половината на съперника и подаде към Еден Азар. Белгиецът задържа топката, премина през няколко бранители на Юнайтед, след което изведе отлично Вилиан очи в очи с Де Хеа. Останал на чиста позиция бразилецът не сбърка за 0:1.

Радостта на лондончани обаче не трая дълго – седем минути по-късно Юнайтед изравни. Точен за домакините бе Ромелу Лукаку, изведен на чиста позиция от Антони Марсиал – 1:1.

Юнайтед стигна до пълен обрат след почивката

След почивката двата тима продължиха надлъгването, а решаващият момент дойде в 75-ата минута. Лукаку се измъкна от Антонио Рюдигер, центрира и резервата Джеси Лингард с глава вкара победното попадение за Юнайтед.

Така тимът на Жозе Моуриньо се върна на втората позиция в класирането с 59 точки, с шест повече от днешния си съперник.