Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Манчестър Сити прегази Брайтън с 4:0

Манчестър Сити победи с лекота Брайтън с 4:0 и се изкачи на второ място в класирането. Шампионита имат 76 точки, една по-малко от лидера Арсенал. Третият Ливърпул е с 74 точки. Тимът на Хосеп Гуардиола обаче е с мач по-малко.

Сити си осигури успеха още през първото полувреме. Кевин де Бройне откри в 17-ата минута. Още толкова по-късно вече беше 0:3. И в двата случая се разписа Фил Фоудън, който вече има 50 попадения във Висшата лига. Той стана и третият играч, стигнал тази кота при Гуардиола, преди да навърши 23 години. Другите са Лионел Меси и Ерлинг Холанд.

След почивката Алварес покачи на 4:0 в полза на Манчестър Сити. Той се възползва от пас на Кайл Уокър, който за първи път в кариерата си записа две асистенции в един мач. Шампионите пък изравниха рекорд, вкарвайки поне четири гола в четвърти пореден мач във Висшата лига.

Брайтън не се отказа и до края имаше на два пъти напълно резонни претенции за дузпи. ВАР обаче си замълча и в двата случая.