Манчестър Сити - Уулвс

Манчестър Сити с нова издънка – падна с 0:2 от Уулвс

Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка във Висшата лига. Шампионът на Англия загуби домакинството си на Уулвърхемптън с 0:2 в мач от осмия кръг. Така тимът на Пеп Гуардиола записа втората си загуба от началото на сезона. Небесносините вече изостават на осем точки от лидера Ливърпул. Уулвс пък записа първа победа като гост на Манчестър Сити от 1979-а година насам.

Тимът на Пеп Гуардиола не се представи на обичайното ниво на „Етихад“. Още през първото полувреме вълците пропуснаха няколко добри ситуации. След почивката домакините натиснаха в търсене на гол, но бяха попарени с две късни попадения на Адама Траоре. Той първо се разписа в 80-ата минута, а след това и в добавеното време. Това бяха първи попадение за него от септември 2018-а насам.

Челси вкара 4 гола на Саутхемптън

Челси продължи с добрите си изяви в последно време и победи Саутхемптън с 4:1 като гост. Тами Ейбрахам и Мейсън Маунт дадоха два гола преднина на сините до 30-та минута. Това бе осми гол за Ейбрахам през сезона. Дани Ингс върнa светците в мача след половин час игра. Тимът на Франк Лампард обаче затвори срещата с попадения на Н‘Голо Канте (40) и Миши Батшуай (89). Батшуай се възползва от пас на друга резерва – Пулишич. Така сините от Лондон взеха четвърта поредна победа и вече са пети с 14 точки.

Арсенал победи Борнемут с 1:0

В друг мач от кръга Арсенал победи Борнемут с 1:0. Единственият гол вкара Давид Луис. Той има 12 попадение във Висшата лига, 11 от които в Лондон. Бразилецът вкара още в 9-ата минута след корнер. Това бе първи гол за него откакто смени Челси с Арсенал. Така артилеристите се изкачиха на трето място в класирането с 15 точки.