Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/premierleague

Манчестър Сити разби Арсенал и го прати последен

Манчестър Сити разгроми Арсенал с 5:0 в третия кръг на Висшата лига. Артилеристите останаха с десет души още в 35-ата минута. Тогава Гранит Джака получи директен червен картон за нарушение срещу Жоао Кансело.

Преди седмица тимът на Пеп Гуардиола също спечели с 5:0 – срещу Норич. Арсенал пък записа трета поредна загуба. Тимът е последен в класирането с голова разлика 0:9. Столичани никога в историята си не са започвали по толкова слаб начин.

Първото положение в мача беше за гостите, но Букайо Сака не уцели вратата. Манчестър Сити поведе с първата си атака. Габриел Жезус центрира, а Илкай Гюндоган засече с глава за 1:0. В 12-ата минута резултатът вече беше 2:0 след гол на Феран Торес.

Ситуацията за Арсенал стана трагична в 35-ата минута, когато Гранит Джака беше изгонен. Преди почивката Жезус вкара за 3:0 след асистенция на Джак Грийлиш. Частот феновете на гостите си тръгнаха от стадиона. Останалите пък иронично празнуваха гола за 4:0. Той беше дело на Родри в 53-ата минута.

В края Феран Торес вкара втория си гол в мач, след като засече центриране на Рияд Марез.