Ман Сити и Реал Мадрид с разгромни победи

Сити - Шахтьор
Давид Силва вкарва първият от многото голове във вратата на украинския тим

Манчестър Сити и Реал Мадрид записаха разгромни победи в мачовете си от Шампионската лига. Лидерът в Англия се разправи с Шахтьор Донецк с 6:0. Така във втори пореден мач отборът на Пеп Гуардиола вкара шест гола. През уикенда шампионът отнесе Саутхемптън с 6:1 във Висшата лига.

С подобен резултат – 5:0 – Кралския клуб си го изкара на Виктория Пилзен. Това беше и най-голямата победа за Белия балет от началото на сезона.

Хеттрик на Габриел Жезус за Сити

Тимът на Пеп Гуардиола не даде никакъв шанс на своя съперник. Давид Силва откри резултата в 13-а минута след пас на Марез и оттук нататък въпросът беше с колко гола разлика ще е победата. До почивката обаче небесносините вкараха само още веднъж. Направи го Габриел Жезус от дузпа.

След паузата Стърлинг покачи на 3:0 в 48-а минута. В 72-а Жезус вкара още една дузпа. Шест минути преди края Гюндоган изведе Марез за 5:0. А във втората минута на добавеното време Габриел Жезус оформи хеттрика си за крайното 6:0.

Сити има девет точки и е първи в класирането. Формално обаче отборът още не се е класирал, защото Хофенхайм измъкна 2:2 от Лион. Така френския тим има 6 точки, а немският – три. Шахтьор е последен с две.

Виктория - Реал

Реал си го изкара на Виктория Пилзен

След късметлийската победа над Валядолид през уикенда, Кралския клуб разнищи Виктория Пилзен. Бензема откри в 20-а минута след пас на Тони Кроос, а само три по-късно Каземиро вкара за 0:2. Асистенцията отново бе на Кроос. В 37-са минута Бензема се разписа за втори път след подаване на Бейл. Двамата си размениха ролите за 0:4 в 40-ата минута. След почивката Белия Балет свали оборотите, но стигна до още един гол. Той бе дело на Тони Кроос в 67-а минута, който използва пас на Винисиус Жуниор. Това бе трети пореден успех за временния треньор Сантяго Солари.

Рома спечели в Москва

По-рано в групата на Реал Мадрид Рома победи ЦСКА Москва с 2:1. Вълците откриха резултата още в четвъртата минута чрез Манолас. Сигурдсон изравни за руския тим малко след почивката. Само пет минути по-късно – в 56-ата – обаче Магнусон бе изгонен. Рома стигна до още един гол чрез Пелегрини и после уверено задържа аванса си до края.

Така Реал и Рома са на върха с по 9 точки. ЦСКА Москва е трети с 4 и илюзорни шансове да продължи напред.