Манчестър Сити - Брайтън

Ман Сити чупи рекорди в прощалния мач на Яя Туре – СНИМКИ

Манчестър Сити победи Брайтън с 3:1 и счупи няколко рекорда на Висшата лига. Двубоят бе под номер 316 за Яя Туре за Сити и е последен в кариерата му в клуба. Тимът на Пеп Гуардиола подобри постиженията на Челси за най-много точки – 97, вкарани голове – 105, и победи – 31.

След последния съдийски сигнал братът на Яя – Коло – му връчи доживотен билет за мачовете на Сити, екип с номер 316 и копие на мозайка с лика му. Тя ще бъде открита официално след седмица на тренировъчната база на клуба.

„Благодаря ти, че беше такъв прекрасен съотборник. Ако някога в този клуб ще има легенда, то това ще е този човек“, каза капитанът Венсан Компани. „Зарадвахме феновете. Те много ми помагаха през всички тези години. Така че и аз, и моето семейство им благодарим“, заяви самият Туре.

Яя Туре

Туре - Гуардиола
Три гола за 20 минути

Иначе Гуардиола направи осем промени в тима си – единствените, които запазиха местата си, бяха Сане, Фернандиньо и Габрил Жезус. Сити започна много настоятелно и откри резултата в 16-а минута. Тогава Сане проби през центъра и изведе Данило, който реализира за 1:0. Само четири минути по-късно обаче Брайтън изравни. Клаудио Браво сбърка при центриране и Улоа от близо вкара за 1:1. Сане беше замесен и в следващия гол – той центрира към Силва и за испанеца не бе трудно да направи 2:1. Това бе гол номер 104 сезона – рекордният.

Още грешки на Браво след почивката

Клаудио Браво показа нагледно защо титуляр на вратата на Сити е Едерсон и през второто полувреме. Той сбърка още два пъти, но за негово щастие Брайтън не се възползва. Фернандиньо можеше да вкара трети гол, но не уцели вратата. При втората възможност – 20 минути преди края – обаче той се разписа. Бърза рязмяна на пасове между Гюндоган и Сане доведе до отлично извеждане на Фернандиньо, който сложи точки на спора – 3:1.