Малмьо - Балимена

Малмьо и Молде с по 7 гола на старта на Лига Европа

Малмьо и Молде стартираха с разгромни победи в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Шведите съсипаха Балимена Юнайтед със 7:0, докато норвежците отнесоха Рейкявик със 7-1.

След нулев първи половин час, Малмьо се разписа на три пъти до края на първото полувреме. Маркус Розенберг даде тон за разгрома в 31-та минута, а малко по-късно отново той покачи на 2:0. В края на първата част Ердал Ракип направи резултата 3:0.

През второто полувреме непретенциозните северноирландци допуснаха нови четири попадения. Франц Брорсон вкара за 4:0 на старта на втората част, а две по-късно Розенберг оформи своя хеттрик. Останалите два гола бяха дело на Гийермо Молинс и Ракип.

Леке Джеймс вкара хеттрик за Молде

Бившият отбор на Оле Гунар Солскяер Молде, разби Рейкявик със 7:1. Леке Джеймс откри още в 6-та минута, а Фредрик Аурснес покачи на 2:0 малко преди изтичането на половин час. До края на полувремето Джеймс оформи своя хеттрик.

През втората част норвежците вкараха нови три попадения. Първо се разписа Вегард Форен, а после Ецац Хюсеин реализира шестия гол за домакините. Тобиас Томсен вкара почетен гол за исландците, а в края Охи Антони Омуянфо оформи крайното 7:1.