Малмьо - Лудогорец
Снимка: twitter.com/malmo_ff

Малмьо надигра Лудогорец и го победи с 2:0

Малмьо победи Лудогорец с 2:0 в първия мач от плеойфите на Шампионската лига. Шведският има имаше огромно предимство и заслужено взе аванс преди реванша. Мачът в Разград е на 24 юни.

На стадион „Еледа“ Вилко Бирманчевич отбеляза първия гол в 26-ата минута. Той се разписа след отлично заучено изпълнение на ъглов удар. В 61-ата минута Йо-Инге Бергет удвои аванса на шведския шампион. Норвежецът вкара при добавка отблизо.

Малмьо имаше още няколко добри положения, но вратарят Кристиан Кахлина се отличи с няколко добри намеси.

Зелените имаха няколко атаки до 15-ата минута. После шведският тим удари греда чрез Андерс Кристиянсен, а след това дойде и попадението за 1:0. До края домакините имаха предимство, като се възползваха от доста грешки на Лудогорец.