Северна Македония

Северна Македония шокира Германия след 2:1

Северна Македония записа забележителна победа над Германия. Съседите ни спечелиха с 2:1 визитата си в Дуисбург. Любопитно е, че това е последната световна квалификация за Бундестима с Йоахим Льов начело. Следващите квалификации са след Евро 2020, а Льов ще се оттегли след турнира.

Льов направи две промени в тима си – Тер Стеген вместо Нойер и Госенс вместо Клостерман. Освен това заложи на четирима в защита, а не на трима, както беше в Румъния. Селекционерът на гостите Игор Ангеловски заложи на петима в защита. Той пусна като титуляри Велковски, Адеми и Николов на местата на Ристевски, Спировски и Радески.

Германия натисна сериозно и в деветата минута Горецка уцели греда. После Гнабри и Хаверц изпуснаха добри шансове за Бундестима. Северна Македония имаше два шанса, като Тер Стеген едва спаси шут на Алиоски. И той обаче беше безпомощен в добавеното време, когато Пандев вкара за 0:1.

След час игра Льов пусна на терена Вернер и Юнес. Именно Вернер започна атаката за изравнителния гол. Той падна след дузпа, реализирана от Гюндоган в 63-ата минута. Десетина минути по-късно Джан игра с ръка в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа. После пък Вернер изпусна на празна врата да направи 2:1. Все пак обаче Адеми изведе Еляф Елмас и той вкара за 1:2 в 85-ата минута.

Армения обърна Румъния с два късни гола

В другия мач в тази група Армения победи Румъния с 3:2 и излече начело в класирането. Армения има 9 точки, Северна Македония и Германия са с по 6. Румъния има три точки, с колкото е и Исландия. Лихтенщайн е последен без точка.

Сперцян вкара за 1:0 в 56-ата минута, но Румъния изравни бързо чрез Чикалдау. Отново той вкара за 1:2 в 72-ата минута. После обаче Пушкаш беше изгонен и Армения натисна здраво. В 86-ата минута Хароян изравни. А три по-късно Барсегян вкара дузпа за 3:2.