Майорка - Барселона
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Майорка успя да препъне Барселона

Барселона допусна грешна стъпка при гостуването си на Майорка в седмия кръг в Ла Лига. Каталунците направиха само 2:2 на Балеарските острови. Тимът на Шави излезе на първо място със 17 точки, една пред Жирона и две пред Реал Мадрид. Жирона и Реал обаче са с мач по-малко. Майорка е на 15-о място с шест точки.

Двубоят започна по великолепен начин за домакините и те поведоха още в деветата минута. Ведад Мурики вкара след пас на Антонио Санчес за 1:0.

Барселона беше близо до гол в 39-ата минута. Предраг Райкович обаче спаси удара на Феран Торес. Три минути по-късно обаче Рафиня преодоля сръбския страж на Майорка за 1:1. В добавеното време на първата част Рафиня нанесе нов хубав шут, който обаче не намери целта. Малко след това Райкович се справи с удар на Жоао Феликс.

Изненадващо Майорка реализира второ попадение в заключителните секунди на първото полувреме. Мурики намери Абдон Пратс, който се елиминира Тер Стеген за 2:1.

В 66-ата минута влезлият от резервната скамейка Ламин Ямал падна в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, но след преразглеждане с ВАР тя беше отменена.

В 75-ата минута Барса все пак изравни. Ямал намери Рафиня на крилото, той пусна към Фермин Лопес, който вкара за 2:2.

До края Майорка изпусна два шанса да поведе чрез Ларин. Първо Тер Стеген спаси удара му, а в добавеното време той не уцели вратата.