Майорка - Реал Мадрид

Майорка изненадващо би Реал Мадрид – ВИДЕО

Реал Мадрид допусна първо поражение от началото на сезона в Ла Лига. Кралският клуб загуби от Майорка с 0:1 в мач от деветия кръг.

Мадридчани бяха без контузените Тони Кроос, Лука Модрич и Гарет Бейл. Еден Азар също не игра – той отсъства заради това, че стана баща за четвърти път. Пред над 20 хиляди зрители в Палма единственото попадение в мача отбеляза Лаго Хуниор още в седмата минута. Това беше първи негов гол в елита на Испания. Попадение на Анте Будимир малко по-късно пък бе правилно отменено заради засада.

Гостите не се представиха на високо ниво и не създадоха особено много положения. Най-близо до изавняването бе Карим Бензема, който удари греда. Негов партньор в атака бе Лука Йович, но сърбинът е в слаба форма. Той все още чака първия си гол за клуба. Освен това столичани завършиха с човек по-малко. В 74-та минута защитникът клуб Алваро Одриосола получи втори жълт картон и бе изгонен.

По този начин Реал не успя да се върне на върха в класирането и вече изостава с една точка от лидера Барселона. Вчера каталунците победиха Ейбар с 3:0 като гост. Майорка заема 14-та позиция с 10 точки.