Майнц - Байерн

Майнц тресна Байерн и не му позволи да стане шампион

Байерн загуби изненадващо визитата си на Майнц 05 с 1:2 в 31-ия кръг на Бундеслигата. При победа баварците щяха да станат шампион за девети пореден път. Те обаче играха безобразно слабо и трябваше да паднат с по-голяма разлика.

Майнц повече още в самото начало – в третата минута. Разписа се Йонатан Буркхард. После Мануел Нойер направи две фантастични спасявания, а домакините удариха и две греди. Логичното обаче се случи в 37-ата минута. Тогава Куасон вкара за 2:0 след статично положение.

Майнц победи Байерн като домакин за първи път от 11 години насам. Освен това вече има 34 точки и е на осем пред зоната на изпадащите.

Левандовски се завърна с гол

Единственият светъл лъч за тима на Ханзи Флик беше завръщането на Роберт Левандовски. Той беше титуляр и беше почти незабележим, но все пак се разписа. Това се случи в четвъртата минута на добавеното време. Така той вече има 36 гола през сезона и е само на четири от рекорда на Герд Мюлер.

Борусия Дортмунд победи Волфсбург

Жълто-черните взеха ключова победа в битката за място в Топ 4. Те победиха третия Волфсбург с 2:0 като гост и го доближиха на две точки. Вълците имат 57, Айнтрахт е четвърти с 56 (и мач по-малко), Борусия има 55.

И двата гола на „Фолксваген Арена“ реалзира Ерлинг Холанд. Норвежецът има вече 25 попадения през сезона. Той откри в 12-ата минута след грешка на защитата. В 59-ата Джъд Белингам получи първия червен картон в кариерата си, но десетина по-късно Холанд вкара за 0:2. Така той постави и нов клубен рекорд. Холанд има вече 16 гола в гостувания – един повече от досегашното върхово постижение. Рекордът се държеше от Пиер-Емерик Обамеян от сезона 2016/17.