Мач от Копа Либертадорес не завърши заради бой на фенове с полиция

Мачът от Копа Либертадорес между Сантос и Индепендиенте не завърши заради безредици на стадиона. Причината – служебна загуба на бразилския тим в първия двубой. Сантос обаче е уведомен за нея едва 12 часа преди реванша.

45 000 зрители беснеят по трибуните

Над 45 000 души си бяха купили билети за реванша с надеждата, че Сантос ще продължи напред. Десетина минути преди края част от тях започнаха да обстрелват с подръчни материали скамейката на аржентинския тим. Други пък пробваха да нахлуят на терена и бяха посрещнати с палки от полицията. Органите на реда използваха и звукови гранати в опит да спрат изстъпленията. В крайна сметка мачът бе прекратен. А пък Индепендиенте продължава на четвъртфиналите на турнира.

Сантос
Футболистите на Сантос чакат края на хаоса
Сантос обжалва решението за служебната загуба

12 часа преди началото на мача КОНМЕБОЛ реши, че резултатът от първия мач не е 0:0, а 0:3. Причината – неизтърпяно наказание на Сарлос Санчес. Уругвайският национал го е получил преди три години за червен картон, докато е бил футболист на Ривър Плейт.

Бразилците обжалваха, но безуспешно. От родния клуб на Пеле и Неймар изтъкнаха, че са проверили системата на КОНМЕБОЛ, но там наказанието не е било отразено.