Фреди Люнгберг

Люнгберг не успя да спечели в дебюта в Арсенал

Норич Сити и Арсенал направиха  2:2 в 14-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Кароу Роуд“ бе дебют за временния мениджър на артилеристите Фреди Люнгберг. Люнгберг замени уволнения преди два дни испанец Унай Емери.

Мачът не започна добре за лондончани, които демонстрираха отново слаби действия в защита. Те изостанаха в резултата още в 21-та минута след попадение на голмайстора на канарчетата Теему Пуки. Така той сложи край на голова суша от осем мача. Гостите обаче изравниха осем минути по-късно с точна дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг.

Точно преди почивката Тод Кантуел отново изведе домакините напред, но в 57-та минута Обамеянг оформи крайното 2:2. Любопитно е, че той има 10 гола в 11 мача срещу новаци в елита.

Така Арсенал записа осми пореден мач без победа във всички турнири и заема осмо място в класирането с 19 точки. Норич остава в зоната на изпадащите с 11 точки.

В другия мач от следобеда Уулвърхемптън и Шефилд Юнайтед направиха 1:1.