Ромелу Лукаку, Белгия

Лукаку вкара за Белгия, Дания победи Англия – ВИДЕО

Исландия претърпя поражение от Белгия с 1:2 в двубой от 4-и кръг на Лигата на нациите. И двата гола за отбор номер едно в света вкара Ромелу Лукаку. Така той има вече 55 попадения за националния тим.

Белгия поведе още в деветата. В 17-ата обаче домакините възстановиха равенството с попадение на Биркир Севарсон. В 38-ата минута Лукаку бе точен от дузпа за 1:2. С девет белгийците са на първо място в група 2. Исландия е на дъното на таблицата без спечелена точка.

Магуайър беше изгонен при загуба на Англия

В другия мач от групата Англия загуби от Дания с 0:1 на стадион „Уембли“. Островитяните играха час с човек по-малко, след като Хари Магуайър получи втори жълт картон в 31-ата минута. Ериксен вкара гола от дузпа в 35-ата минута.

Така Дания изпревари Англия в класирането. И двата тима имат по седем точки, но англичаните са с по-лоша голова разлика.