Интер - Милан, Лукаку

Лукаку вкара, Интер взе дербито на Милано – ВИДЕО

Интер продължи серията си от победи в Серия А, след като победи Милан в градското дерби с 2:0 Головете вкараха Брозович и Ромелу Лукаку. Нападателят стана първият белгиец с гол в дербито от 1914-а година насам. При това той се разписа още в първото си участие в него.

През първото полувреме нямаше попадения, но всичко се промени след почивката. В 49-ата минута Марсело Брозович вкара за 0:1. До гола му се стигна след рикошет и преглед на ситуацията чрез ВАР системата. Лукаку вкара 12 минути преди края, след като засече центриране на Николо Барела. Това е трето попадение за него в четири кръга.

В края Интер удари още две греди. Първо това направи Политано, а после и Кандрева. За Милан гредата уцели Тео Ернандес.

Рамзи вкара първия си гол за Ювентус

Тимът на Антонио Конте записа четвърта поредна победа и се върна на върха в класирането с 12 точки. Ювентус има 10, след като по-рано вчера надви Верона с 2:1. Юве трябваше да обръща, тъй като гостите поведоха в средата на първата част. Пинто Велосо се разписа с великолепен удар от воле за 0:1. Преди това Верона изпусна и дузпа.

Арън Рамзи се разписа в дебюта си като титуляр, за да изравни. Той стана първият уелсец с гол за бианконерите от Йън Ръш насам. Последното попадение на легендарния нападател за Юве без през 1988-а.

Кристиано Роналдо пък вкара победния гол за шампиона на Италия от дузпа. 41-годишният Джанлуиджи Буфон обаче трябваше да се намесва в края, за да спаси трите точки.