Бърнли - Юнайтед

Лукаку вкара два гола, Юнайтед надви лесно Бърнли

Манчестър Юнайтед прекъсна серия от две загуби с победа над Бърнли с 2:0 като гост. И двата гола за червените дяволи отбеляза Ромелу Лукаку през първото полувреме. Това бе и първи мач за тима на Жозе Моуриньо през сезона без допуснат гол.

Белгиецът се отличи в 27-ата и 44-ата минута. За първия гол с отлично центриране асистира Алексис Санчес. За втория топката стигна до него след серия от рикошети.

Лукаку вкарва първия гол
Юнайтед доминира и след почивката

Юнайтед имаше пълно превъзходство и след почивката. Лукаку имаше шанс за хеттрик, но не уцели празната врата, след като преодоля Джо Харт. Проблемите за тима на Моуриньо започнаха в 69-а минута, когато Погба пропусна дузпа. Ударът на французина бе спасен от Харт. Малко след това гостите останаха с човек по-малко на терена. Влезлият като резерва Маркъс Рашфорд отговори на провокация на Фил Бардсли и бе изгонен. Бърнли обаче не стигна дори до гол и продължава без победа – реми и три загуби.

Разправията, довела до червения картон за Рашфорд

Уотфорд обърна Тотнъм с 2:1

В друг мач от кръга Уотфорд обърна с 2:1 Тотнъм. Това бе първи успех за стършелите над този съперник от май 1987-а година насам. Шпорите поведоха с автогол на Абдулайе Дукуре в 53-ата минута. Стършелите обаче обърнаха резултата с попадения на Трой Дийни и Крейг Каткарт. И двата гола дойдоха след статични положения. За Уотфорд това е четвърта поредна победа, а Тотнъм падна за първи път през сезона.

Уотфорд - Тотнъм
Кейн беше безпомощен на „Викаридж Роуд“

„Четири победи в четири мача е уникално за нашия клуб. Не сме наивни и не си мислим, че ще спечелим титлата. Но ставаме все по-уверени“, каза героят Дийни.