Дженоа - Интер, Лукаку

Лукаку продължи головата си серия – ВИДЕО

Ромелу Лукаку продължи головата си серия при победата на Интер над Дженоа с 2:0. Белгиецът откри резултата в средата на второто полувреме.

Така той има вече 15 попадения в последните си 13 срещи за Интер и Белгия. През този сезон нападателят е вкарал 10 гола в 9 срещи във всички турнири. В Серия А Лукаку се е разписал пет пъти в пет кръга.

Успехът на Интер обаче не дойде никак лесно. През първото полувреме нерадзурите нямаха точен удар във вратата. Подобно нещо не се беше случвало на тима на Антонио Конте от март 2019-а. После белгиецът вкара за 1:0 и нещата си дойдоха на мястото. 15 минути по-късно Д’Амброзио вкара за 2:0 след корнер, изпълнен от Ранокия.

Интер събра 10 точки и се доближи на само две от лидера Милан. Златан Ибрахимович и компания обаче са с мач по-малко. Тимът на Антонио Конте изпревари Аталанта, който по-рано през деня падна с 1:3 от Сампдория. Поражението беше второ поредно за бергамаските в Серия А след 1:4 от Наполи преди седмица.